08.04.2019 –  Koncert w ramach 23. Festiwalu Wielkanocnego im. Ludwiga van Beethovena  „Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć”

08.04.2019 – Koncert w ramach 23. Festiwalu Wielkanocnego im. Ludwiga van Beethovena „Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć”

Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć autorstwa Paula Dooleya (oryg. „The Conductors Spellbook ), to interaktywny koncert dla najmłodszych słuchaczy, podczas którego dzieci mają okazję zapoznać się ze światem muzyki klasycznej. Główny bohater spektaklu po koncercie w filharmonii odnajduje niezwykłą Księgę Zaklęć i zostaje uwikłany w magiczny świat muzyki, gdzie dzięki mocom zawartym w księdze uczy się prowadzenia orkiestry za pomocą batuty. Koncert pozwala dzieciom poznać, jak powstaje dźwięk w instrumentach i jak dzięki pracy orkiestry można ten dźwięk usłyszeć.

Prowadzący koncert narrator Jerzy Petersburski jr to autor popularnego programu telewizyjnego „Petersburski music show”.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych melomanów kolorową książkę w dwóch językach pt. „BINGO BOY DISCOVERS MUSICAL INSTRUMENTS” zawierającą niezbędną wiedzę o muzyce i instrumentach muzycznych. Książka ta została napisana specjalnie dla najmłodszej publiczności z myślą o tym, by po koncercie dzieci mogły utrwalić nazwy instrumentów muzycznych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Przygody pieska Bingo Boy-a wśród instrumentów muzycznych na pewno zainteresują dzieci i skłonią do dodatkowej zabawy w domu.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Lublin, Centrum Spotkania Kultur Plac Teatralny 1
Data koncertu:
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
Godzina:
9:30
W programie:

Paul Dooley 
Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć – koncert na orkiestrę i narratora

Wykonawcy:

Jerzy Petersburski jr. – narrator
Yaniv Segal – dyrygent (Detroit Symphony Orchestra)
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Bilety:

bilety.spotkaniakultur.com

Organizacja:
slvb 01 csk logo