30.10.2019 – Symfonia Niepodległości , Sebastian Perłowski, Tarnów

30.10.2019 – Symfonia Niepodległości , Sebastian Perłowski, Tarnów

W tegorocznej odsłonie odbywającego się w Tarnowie cyklu „Pierwsze Niepodległe” będzie można usłyszeć najnowsze dzieło symfoniczne Sebastiana Perłowskiego – Symfonię Niepodległości. Utrzymane w klasycyzującym tonie, z obecnością intertekstualnych nawiązań oraz śpiewnie prowadzoną fakturą orkiestrową, skomponowane zostało specjalnie na zamówienie Instytutu Promocji Kultury Polskiej na uroczyste obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już od swojej premiery, która miała miejsce rok temu, spotkało się z przychylnymi recenzjami.

„Utwór ten niesie sobą wartości polskie (…) w cytatach pochodzących z pieśni-hymnów, które zapisały się w świadomości Polaków jako symbole ich religijnej i narodowej tożsamości” – Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Monumentalne kompozycja, zawierająca nawiązania do m.in. Bogurodzicy i Gaude Mater Polonia, wybrzmi interpretacji wybitnych solistów, Chóru Polskiego Radia, Górecki Chamber Choir oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod przewodnictwem samego kompozytora.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, Tarnów
Data koncertu:
środa, 30 październik 2019
Godzina:
18:00
W programie:

Sebastian Perłowski
Symfonia Niepodległości

Wykonawcy:

Tomasz Rak – baryton
Ewa Biegas – sopran
Chór Polskiego Radia
Górecki Chamber Choir
Sebastian Perłowski – dyrygent
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Bilety:

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Wydziale Kultury UMT (Rynek 7)  lub Centrum Sztuki Mościce (Traugutta 1)

Organizacja:

Urząd Miasta Tarnów