15.05.2019 – 12 Festiwal Muzyki Filmowej 2019, Kraków

15.05.2019 – 12 Festiwal Muzyki Filmowej 2019, Kraków

Dracula Live in Concert

Amerykański reżyser Francis Ford Coppola, zachwycony ścieżką dźwiękową do Ziemi obiecanej Andrzeja Wajdy, poprosił Wojciecha Kilara o napisanie muzyki do filmu Dracula. Tak polski kompozytor trafił do Hollywood i stworzył dzieło, które zajmuje szczególne miejsce w historii polskiej muzyki oraz wciąż jest uznawane za jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych, jakie powstały do filmów grozy.

Nagrodzony trzema Oscarami (za kostiumy, charakteryzację oraz montaż dźwięku) kultowy film z gwiazdorską obsadą (Gary Oldman, Keanu Reeves, Winona Ryder, Monica Bellucci, Anthony Hopkins) wypełnia monumentalna muzyka orkiestrowa z potężnym brzemieniem chóralnym. Koncert będzie światową premierą tego międzynarodowego tytułu, pierwszą koprodukcją dwóch zaprzyjaźnionych festiwali – FMF i FIMUCITÉ. Koncertem zadyryguje zaprzyjaźniony z FMF kompozytor Don Davis, autor muzyki do serii Matrix.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Centrum Kongresowe ICE Kraków, Sala audytoryjna im. K. Pendereckiego
Data koncertu:
środa, 15 maj 2019
Godzina:
19:00
W programie:

Dracula (1992) Live in Concert / ŚWIATOWA PREMIERA

Wykonawcy:

Agata Kuliś – wokal
Chór Polskiego Radia
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Don Davis – dyrygent
Thomas Bryła – aranżacje
Jadwiga Polus, Łukasz Cioch – prowadzenie

Bilety:

Kup bilet (eventim.pl) >>

Dodatkowe informacje:

Projekt w koprodukcji z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej na Teneryfie (FIMUCITÉ). Specjalne podziękowania: Fernando Carmena, Robert Townson, Beate Warkentien.

Film będzie prezentowany z audiodeskrypcją. Osoby niewidome lub niedowidzące, dzięki słownemu opisowi tego, co się dzieje na ekranie, będą mogły w pełni odbierać i poznawać wydarzenia rozgrywające się na kinowym ekranie.
Pokaz filmu z muzyką na żywo przeznaczony jest wyłącznie dla widzów powyżej 18. roku życia.

Czas trwania: 2 H 25’ (w tym przerwa)

Źródło opisu: cytat z oficjalnej strony organizatora FMF.FM

Organizacja:

kbf color