18.10.2015 – MYSZKI I WOJNA, KATOWICE

18.10.2015 – MYSZKI I WOJNA, KATOWICE

18 października w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach w ramach cyklu " Mamo tato, chodźmy na koncert",  odbędzie się spektakl „Myszki i Wojna czyli przygody dzielnego Alberta” Davida Chesky’ego, amerykańskiego kompozytora, trzykrotnie nominowanego do nagród Grammy. „Myszki i Wojna” to opera dla dzieci, która pokazuje najmłodszym melomanom absurd wojny, a także uczy akceptacji różnych kultur, jednocześnie zaprzyjaźniając dzieci z muzyką klasyczną. Opera piętnuje chciwość, ale jednocześnie to humorystyczna lekcja moralności i etyki.
Libretto przedstawia historię przedsiębiorczych i wojowniczych Niebieskich Myszy, które żyją na Północy i spokojnych, pokojowo nastawionych Czerwonych Myszy, które żyją na wyspie na Południu. Niebieskie Myszy pragną się wzbogacić, więc decydują się wywołać wojnę. Powód do wojny? Niebieskie Myszy jedzą Różowy Ser, podczas gdy Czerwone Myszy jedzą Żółty Ser. A co by się stało, gdyby Czerwone Myszy przybyły i przekonały Niebieskie Myszy do jedzenia Żółtego Sera?

Przed spektaklem odbędzie się wprowadzenie dla młodych widzów, które poprowadzi Marta Saciuk-Sędzielarz. Prowadząca opowie dzieciom jakie są gatunki opery i jakie głosy w niej występują, a z pomocą muzyków pokaże jakie odgłosy mogą naśladować poszczególne instrumenty.

ZAPRASZAMY!

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Akademia Muzyczna w Katowicach ul. Zacisze 3
Data koncertu:
niedziela, 18 październik 2015
Godzina:
16:00
W programie:

DAWID CHESKY

Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze

Wykonawcy:


Adam Banaszak – dyrygent
Anna Lasota – mezzosopran
Adam Zdunikowski – tenor
Maciej Ogórkiewicz – baryton
Małgorzata Jeruzal – słowo
Marta Saciuk-Sędzielarz – prowadząca
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Bilety:

Bezpłatne wejściówki dostępne w biurze Silesii i telefonicznie (wewn. 23) w godz. 10.00-14.00 od 5.10.2015 r.
Przyjmujemy wyłącznie złoszenia rodzinne.