20.09.2016 – Centrum Kongresowe ICE Kraków

20.09.2016 – Centrum Kongresowe ICE Kraków

Edita Gruberova to światowej klasy słowacka śpiewaczka, która rozpoczęła swoją międzynarodową karierę na scenie Vienna State Opera w 1970 roku i od tamtej pory jest entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność na całym świecie. Śpiewała w najbardziej prestiżowych teatrach muzycznych i salach koncertowych, od Mediolanu po Nowy Jork, a 20 września zagości w Krakowie podczas cyklu ICE Classic. W stolicy Małopolski będzie towarzyszyć jej Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Petera Valentovica.

„Edita Gruberova to sopranistka, której głos słynie z niezwykłej czystości i siły” mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków i kontynuuje: „Wrześniowy koncert w ramach cyklu ICE Classic będzie wyjątkową podróżą przez najsłynniejsze role znakomitej artystki. Usłyszymy arie z tak słynnych oper jak »Norma« Belliniego czy »Łucja z Lammermooru«  Dionizettiego. To koncert, którego żaden miłośnik muzyki operowej nie powinien przegapić.”

Podczas trzeciej odsłony cyklu ICE Classic będziemy mieli okazję usłyszeć najsłynniejsze dzieła muzyki operowej. Wieczór otworzy uwertura do „Cyrulika sewilskiego”. Następnie goście ICE Kraków będą mogli zachwycić się wykonaniem arii „O luce di quest’anima” z dzieła „Linda di Chamounix”, „Il dolce suono” z opery „Łucja z Lammermooru”, a przede wszystkim finałem pierwszego aktu „Roberto Devereux”, którego wykonanie jest sztandarowym popisem umiejętności sopranistki. W tej części koncertu orkiestra zagra też uwertury z „Don Pasquale” i wspomnianego wcześniej „Roberto Devereux”.

W drugiej części koncertu usłyszymy uwerturę i słynną arię z opery „Norma”, instrumentalnej medytacji z „Thaïs” – działa Messeneta, które nigdy nie było wystawione w Polsce oraz „szalonej sceny” z opery „Purytanie”, gdzie Edita Gruberova zaprezentuje pełnię swoich walorów głosowych.

Kolejny koncert ICE Classic to niemała gratka dla miłośników wyśmienitej muzyki. Goście Centrum Kongresowego ICE Kraków będą mieli okazję spędzić wieczór słuchając najsłynniejszych dzieł muzyki  operowej w znakomitym wykonaniu prawdziwej diwy operowej Edity Gruberovej.

Organizatorem koncertu jest Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Centrum Kongresowe ICE, Kraków
Data koncertu:
wtorek, 20 wrzesień 2016
Godzina:
19.30
W programie:

Gioacchino Rossini
Il barbiere di Siviglia

Gaetano Donizett
O luce di quest'anima
Don Pasquale
Il dolce suono
Roberto Devereux
L'amor suo mi fe

Vincenzo Bellini
Norma
Cast diva

Jules Massenet
Thais

Vincenzo Bellini
Vien diletto in ciel la luna

Wykonawcy:

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Edita Gruberova – sopran
Peter Valentovic – dyrygent

Bilety:

Bilety na koncert w ramach cyklu ICE CLASSIC można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz w następujących punktach informacji miejskiej InfoKraków:

InfoKraków Pawilon Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2)

InfoKraków (ul. św. Jana 2)

InfoKraków Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11)

InfoKraków Sukiennice (Rynek Główny 1/3)

InfoKraków (ul. Józefa 7)

InfoKraków (ul. Szpitalna 25)

InfoKraków ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17)