27.11.2016 – KONCERT FINAŁOWY, Jeszcze Polska Muzyka, Oświęcim

27.11.2016 – KONCERT FINAŁOWY, Jeszcze Polska Muzyka, Oświęcim

W niedzielę 27 listopada o godzinie 19 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie pod dyrekcją Petera Valentovica „Jeszcze Polska Muzyka”.

„Jeszcze Polska Muzyka” to doskonale dobrany repertuar promujący zapomnianą muzykę polską w kontekście najwybitniejszych dzieł światowych. To również promocja małopolskich artystów oraz solistów a także koncertującej w największych salach Europy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to niezwykle utytułowany, tworzony przez pasjonatów, najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych – najmłodszy zespół symfoniczny w Polsce. Działalność rozpoczęli w 2003 roku, a dwa lata później, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, wystąpili podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą.

Orkiestra nagrała dotychczas szesnaście płyt i z równie wielkim sukcesem, jak po partytury muzyki wysokiej, sięga po klasykę muzyki rozrywkowej czy filmowej. Wysoką klasę Orkiestry Akademii Beethovenowskiej potwierdza również współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami, wśród których znaleźli się m.in.: Krzysztof Penderecki, Wolfgang Seeliger, Cristiano Vasquez, Małgorzata Walewska, Konstantin Scherbakov.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Oświęcimskie Centrum Kultury
Data koncertu:
niedziela, 27 listopad 2016
Godzina:
19:00
W programie:

Feliks Nowowiejski
Uwertura Swaty polskie

Max Bruch
Fantazja szkocka op.46

Antonin Dvorak
IX Symfonia e-moll op. 95, Z Nowego Świata

Wykonawcy:

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Janusz Wawrowski – skrzypce
Peter Valentovic – dyrygent

Dariusz Stańczuk – słowo

 

Bilety:

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Oświęcimskiego Centrum Kultury