27.09.2015 – Jeszcze Polska Muzyka... w Sobolowie

27.09.2015 – Jeszcze Polska Muzyka... w Sobolowie

Parafia PW. Wszystkich Świętych w Sobolowie, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Stowarzyszenie  im. Ludwiga van Beethovena z prezes Elżbietą Penderecką, serdecznie zapraszają mieszkańców Sobolowa i okolic do wysłuchania nadzwyczajnego koncertu, który w ramach cyklu „Jeszcze Polska Muzyka”, po raz trzeci odbędzie się w Kościele Parafialnym w Sobolowie już w niedzielę 27 września 2015 r. o godz. 12.00.

Koncert odbędzie w ramach cyklu Jeszcze polska muzyka..., prezentującego najbardziej wartościowe, zapomniane utwory polskiej muzyki XVIII i XIX wieku na tle arcydzieł europejskich. Zrębem projektu, w nawiązaniu do tytułu, jest zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego jako wyznacznika kształtowania tożsamości narodowej.

W niedzielnym koncercie wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich solistów - Janusz Wawrowski, laureat Międzynarodowego konkursu im. Henryka Wieniawskiego, który wraz  z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w roli solisty – dyrygenta wykona „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego oraz „Serenadę na Smyczki” Mieczysława Karłowicza. Dofinansowano ze środków  Województwa Małopolskiego, Parafii Sobolów  oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Miejsce:
Kościół Parafialny pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie
Data koncertu:
niedziela, 27 wrzesień 2015
Godzina:
12:00
W programie:

VIVALDI
Cztery Pory Roku

KARŁOWICZ
Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2

Wykonawcy:

Janusz Wawrowski – skrzypce

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Bilety:

Wstęp wolny